Legwan zielony przestraszył mieszkańców Lubanic


Legwan zielony przestraszył mieszkańców Lubanic: artykuł nr 4868

2007-08-03 14:40:05 Zoologia

Prawie dwumetrowa egzotyczna jaszczurka - legwan zielony - przestraszyła w czwartek mieszkańców Lubanic w powiecie żarskim (woj. lubuskie), przechadzając się przy jednej z posesji. Jak poinformował Artur Chorąży z lubuskiej policji, mieszkańcy około południa zadzwonili na policję. "W okolicy jednej z posesji gad majestatycznie kroczył wzdłuż płotu. Z pomocą strażaków i mieszkańców Lubanic został zapędzony do klatki" - powiedział Chorąży.

Legwan zielony (Iguana iguana)

Legwan zielony - bo to on był sprawcą całego zamieszania - trafił już do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Policjanci ustalają teraz komu ten rzadki okaz uciekł.

Legwan zielony (Iguana iguana) to nadrzewna jaszczurka z rodziny legwanów, jeden z dwóch przedstawicieli rodzaju Iguana i największy ze wszystkich legwanów. W naturze występuje od centralnej części Ameryki Południowej po Meksyk oraz niektóre wyspy Oceanu Spokojnego.

Źródło: PAP/Wikipedia (zdj. na licencji GNU by MadMaxMarchHare)

Tagi: legwan zielony Iguana iguana jaszczurki gady terrarystyka terrarium

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4868

Bardzo fajna jaszczurka, trzymam taką w domu :)
~ToToTek Ocena artykułu: 3(2007-08-03)

"Żadki okaz"? Legwana Zielonego można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Śmieszy mnie zamieszanie, które wywołała roślinożerna jaszczurka ;)
~ArusK(2007-08-04)

w domu dwumetrową jaszczurkę?
~Felina(2007-08-05)

rewelacja legwan sama mam takiego
~aga(2008-04-18)

mam w domku legwana super gadzina :)
~oma(2008-08-12)

a co to za problem trzymać w domu legwana? W terrarium nie urośnie do 2 metrów. A nawet jeśli. To buduje się mu mieszkanko i zwierzak zadowolony :)
~lol(2008-10-28)

Musiał miec dobre warunki by urosnąć 2 m.:)
~konrad12-85(2010-02-15)

Co to za problem trzymać legwana? Właśnie duży problem, musisz dużo wiedzieć na ten temat, dbać o niego i byc odpowiedzialnym.
To jest zwierze egzotyczne, a nie zwykłe zwierze takie jak pies czy kot. Trzymanie w domu takiego pieknego gada wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Pozdrawiam
~Piekasz(2010-10-30)

ja mam legwan i nie nażekam jest bardzo młody i nawet nie próbuje uciec ma 60 cm nie ma przy nim durzo pracy prócz karmienia dokładanie podłoza spryskiwania karmienia kąpania i sciąganie wylinki jest on moim przyjacielem traktuje go jak członka rodziny związał sie on ze mną bardzo i szukał bym go gdyby uciekł tak długo asz bym znalazł tek komu uciekł to totalny kretyn jak mozne dopuscic by tak piękny i bardzo związujący sie zwierzakł uciekł pozdro zal mi tego lega
~Dragon(2010-12-07)

"Śmieszy mnie zamieszanie, które wywołała roślinożerna jaszczurka ;)" to cie śmieszy tak jest on tagrze niebezpieczyny chyba nie chcial byś dostać od 2 m legwan z ogona po rękach albo w twarz :/
~(2010-12-07)

Twój komentarzWybrane wiadomości z zoologii