Największe w Polsce schronisko dla koni szuka wolontariuszy


Największe w Polsce schronisko dla koni szuka wolontariuszy: artykuł nr 4891

2007-08-10 16:39:43 Ciekawostki

Największe w Polsce schronisko dla koni szuka wolontariuszy. Do końca miesiąca schronisko Tara z Nieszkowic koło Wołowa, woj.dolnośląskie, ma się przeprowadzić na posiadłość koło Żmigrodu. Przewiezienie ponad 100-u koni uratowanych z transportu do rzeźni, kilkudziesięciu kotów i psów jest jednak bardzo trudne bo brakuje rąk do pracy. Chociaż po apelach w mediach zgłosili się pierwsi chętni do pomocy jak np. informatyk z Belgii, to jednak cały czas brakuje ludzi.

Serdecznie zapraszamy do przyjazdu, jednocześnie ogromnie prosimy: POMÓŻCIE!

Niedługo zima, tak wiele jeszcze do zrobienia i tak mało czasu. Tara musi się przed zimą przeprowadzić. 108 koni, psy, koty, świnka, krowy - muszą mieć gdzie mieszkać. Aktualnie ten folwark to tylko puste zaśmiecone obory.

Musimy zbudować boksy i kojce, ogrodzić pastwiska, naprawić i oszklić okna. Każdy znajdzie pracę dla siebie w zależności od posiadanych umiejętności i chęci nauczenia się nowych (nierzadkie są przypadki, kiedy drobnej budowy wolontariuszki, po kilku chwilach nauki przybijania gwoździ, budują całą stajnię).

Jeszcze raz prosimy: poświęćcie zwierzętom z Tary trochę swojego czasu, nie będzie to czas stracony. Naszym wspólnym celem jest poprawa bytu tych, które oswoiliśmy i uzależniliśmy od siebie.

Scarlett i Piotr

Tel.: 071 389 98 79

Źródło: IAR/ifw/TARA

Tagi: schronisko schronisko dla koni konie zdjęcia koni konie zdjęcia rasy koni TARA fundacja TARA

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4891

Ja mogłabym jednego konia zaadoptować, kocham te zwierzęta, znam się na nich i myślę że będę mogła mieć dla tego zwierzęcia dobre warunki:)
~Monika(2009-07-21)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ciekawostek