Resort środowiska: niech ekolodzy sprzątają Rospudę


Resort środowiska: niech ekolodzy sprzątają Rospudę: artykuł nr 4893

2007-08-11 20:22:37 Ekologia

Ministerstwo Środowiska zaapelowało do obozujących w Dolnie Rospudy obrońców natury, by wykorzystali swoją obecność do posprzątania terenu z azbestu - informuje na swojej stronie „Wprost”. Wskutek protestów ekologów przeciwko budowie przez dolinę autostrady, masowo ściągają tam turyści, zostawiając po sobie góry odpadów. A teren już wcześniej był mocno zaśmiecony – twierdzi rzecznik Ministerstwa Środowiska Sławomir Mazurek.

Tymczasem na terenie Rospudy znajdują się nie tylko nielegalne wysypiska śmieci, ale też dzikie składowiska azbestu. – Skoro ekologów stać na kosztowny sprzęt alpinistyczny służący im do wspinania się na drzewa, niech się dołożą do wywózki azbestu – uważa Mazurek.

Źródło: wprost.pl/Ministerstwo Środowiska

Tagi: Rospuda Dolina Rospudy ekolodzy śmieci azbest

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4893

Dlaczego ekoldzy mają sprzatać czyjeś śmieci? Oni pojechali bronić Doliny a nie dbać o porządek w lesie. Od sprzątania są odpowiednie służby.
~joto(2007-08-11)

Niech sobie posprzątają w głowach w tym Ministerstwie. Minister i jego polityczne zaplecze walczy z polska przyrodą, przyczynia się do kreowanie fałszywego dylematu ochrona przyrody ( skansen) lub rozwój( budowa dróg). Lasy Państwowe i gmina odpowiadają za dzikie wysypiska. Może i ekolodzy i Zieloni by tam posprzątali, ale najchętniej wspólnie z miejscowymi, żeby zobaczyli też jak wygląda Dolina Rospudy Zielony
~www.zieloni.org.pl(2007-08-13)

oni nie musza sie do niczego dokladac! a to na co ekologow stac to ich wylaczna sprawa, mazurek niech ich nie rozlicza zajmie sie lepej ministerstwem i ich wydatkami
~ktosik 25(2008-01-22)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii