Druga edycja konkursu: BioIdea - wygrana to 40 000 zł


Druga edycja konkursu: BioIdea - wygrana to 40 000 zł: artykuł nr 49052

2011-02-26 02:03:19 Biotechnologia

W corocznym konkursie Funduszu JCI Venture wybierane są najlepsze pomysły, a wygrana to 40 000 zł na rozwinięcie innowacyjnego projektu z branży life science. Jeśli masz innowacyjny pomysł związany z obszarem szeroko rozumianych nauk przyrodniczych to zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który pozwoli ambitnym naukowcom-przedsiębiorcom zdobyć środki na rozwój własnego pomysłu!

Czekamy na zgłoszenia od doktorów lub studentów studiów doktoranckich oraz magisterskich z kierunków pokrewnych do obszaru life science, takich jak biotechnologia, chemia, biologia, medycyna, farmacja i innych nauk przyrodniczych. Główną nagrodą dla zwycięzcy będzie kwota 40 000 zł (umowa preinkubacyjna), która umożliwi sfinansowanie działań związanych z realizacją projektu naukowego. Podobnie jak ubiegłoroczna edycja, konkurs ma na celu wyłonienie najlepszej koncepcji dotyczącej rozwinięcia projektu (pomysłu) związanego z badaniami naukowymi, wynalazkami, innowacyjnymi pomysłami, produktami i inicjatywami dotyczącymi sektora life science (nauki przyrodnicze), który będzie dysponować potencjałem komercyjnym.

Czekamy na zgłoszenia do 30 kwietnia 2011 roku - pomysły można przesyłać poprzez formularz zamieszczony na stronie www.jciventure.pl. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej JCI Venture w ciągu dwóch tygodni od zamknięcia naboru.

______________
W ramach konkursu BioIDEA 2010 zgłoszono 22 projekty z takich obszarów jak genetyka, mikrobiologia, chemia, biologia, oraz ochrona środowiska i wyroby medyczne. W konkursie brali udział zarówno pasjonaci nauki, studenci, jak i pracownicy naukowi. Szczególnie silnie swoją obecność zaznaczyli przedstawiciele ośrodków akademickich Gdańska, Warszawy, Krakowa, a także z Poznania i Torunia. Komisja konkursowa oceniła poziom zgłoszeń jako bardzo wysoki. Ścisły finał rozegrał się pomiędzy 3 zgłoszeniami, a główna nagroda, którą była równowartość do ? 10 000 z przeznaczeniem na sfinansowanie badań, została przyznana dr Krzysztofowi Hincowi z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego rozwijającemu projekt jadalnej szczepionki przeciwko H. pylori. Ponadto, przedstawiciele organizatora rozpoczęli współpracę z autorami kolejnych 4 projektów, w których zidentyfikowali szczególnie wysoki potencjał komercyjny i naukowy. Dzięki zaangażowaniu merytorycznemu brokerów technologii i wsparciu kapitałowemu JCI Venture projekty te mogą w ciągu kilku najbliższych miesięcy przerodzić się w innowacyjne spółki działające w obszarze biotechnologii i wyrobów medycznych.

JCI Venture Sp. z o.o. jest funduszem inwestującym w projekty podwyższonego ryzyka z obszaru life science w pierwszej fazie rozwoju projektu (fundusz seed capital) - spółka planuje powołanie co najmniej 13 innowacyjnych podmiotów. Fundusz działa operacyjnie od 2009 r.
Model komercjalizacji badań i projektów naukowych korzysta z najlepszych rozwiązań światowej wiedzy w dziedzinie transferu technologii i komercjalizacji.
Pieniądze pochodzą ze środków europejskich, ale model i dyscyplina finansowa są takie same jak w firmach venture capital. Dodatkowo, JCI Venture spółek wspiera nowo powstające spółki wiedzą i umiejętnościami, które są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju . W skład zespołu JCI Venture wchodzą profesjonaliści z wyróżniającymi się osiągnięciami oraz różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Dzięki temu, spółka może precyzyjnie porozumiewać się zarówno z inwestorami finansowymi jak i naukowcami oraz analizować projekty Pod względem merytorycznym i ekonomicznym.

Tagi: BioIdea BioIdea 2011 konkurs BioIdea JCI Venture life science nauki przyrodnicze biotechnologia chemia biologia medycyna farmacja umowa preinkubacyjna Wyniki konkursu BioIdea

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 49052

Twój komentarzWybrane wiadomości z bitechnologii