60 tys. czarnych kotów każdego roku pada ofiarą przesądów


60 tys. czarnych kotów każdego roku pada ofiarą przesądów: artykuł nr 4925

2007-08-21 20:56:43 Zoologia

Każdego roku w niewyjaśnionych okolicznościach "znika" we Włoszech ponad 60 tys. czarnych kotów, którym przypisuje się przynoszenie pecha - podała włoska organizacja broniąca praw zwierząt.
"Zgłaszane są nam przypadki zabijania czarnych kotów przez ludzi przesądnych w głupi sposób, albo w czasie rytuałów ezoterycznych, a nawet satanistycznych" - poinformowała organizacja Aidaa. Szczyt "zniknięć" czarnych kotów przypada na Halloween - 31 października.

Zdaniem organizacji Aidaa, od stuleci czarne koty są "źle traktowane i postrzegane jako zwierzęta, które przynoszą pecha, ucieleśniają zło lub są wiązane z nieczystymi siłami".

Dlatego organizacja chciałaby ogłosić 17 listopada narodowym dniem mobilizacji na rzecz czarnych kotów. Termin nie został wybrany przypadkowo - "17" jest uważana przez Włochów za pechową, tak jak te zwierzęta.

Według oficjalnych danych ministerstwa zdrowia, we Włoszech żyje blisko 9 mln kotów, z czego ponad milion na ulicy.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4925

A jaka jest struktura kolorystyczna tej 9-milionowej włoskiej kociej populacji?
~JaBoJa Ocena artykułu: 5(2007-08-21)

No to sie nazywa rozwój cywilizacji! Ludzie zyjemy w XXI wieku a wy zabijacie biedne zwierzaki bo akurat miały "pecha" urodzic sie z czarna sierscia??? Ale zacofanie! Tak to moze było w sredniowieczu ale nie dzis! To moze znajdzmy sobie nowy przesad i łapmy i zabijajmy ludzi o blond włosach i brazowych oczach(takich jest najzadziej) bo to symbol szatanskiej mocy! hehe...zal....
~Isia17(2007-08-26)

Pigmenty rządzą! xD Ten artykuł mnie zdziwił. Jak do jasnej tak można traktować koty?! A to że są czarne, to nie ich wina. Isia17 ma rację, znaleźć jakąś rasę ludziów i powybijać jak koty! (ps; nikt nie będzie chciałbybyć tym "szczęśliwcem). A mi do tego black koty przynoszą szczęście; potknęłam się o kotan na ulicy, i upadłam prosto na 100 zyla! A więc po co zabijać te koty? A co z pechową 13??
~Saphira(2007-09-20)

Twój komentarzWybrane wiadomości z zoologii