Egzamin z zapachów i barw


Egzamin z zapachów i barw: artykuł nr 4946

2007-08-28 13:29:03 Botanika

Prawie 70 przepięknych i oryginalnych kompozycji kwiatowych wykonają studenci SGGW podczas egzaminu dyplomowego z „Florystyki – sztuki układania kwiatów”. Wiązanki ślubne, dekoracje na stół i bukiety będzie oceniało międzynarodowe jury. Ten nietypowy i przyjemny dla oka egzamin będą zdawać studenci Podyplomowych Studiów „Florystyka - sztuka układania kwiatów” organizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego.

Podczas trwającego cały dzień egzaminu, który odbędzie się w pięknej scenerii ogrodów Pałacu Wilanowskiego w Warszawie, każdy z jego uczestników wykona po cztery prace dyplomowe. Studenci będą musieli zaprezentować swoje umiejętności układania kwiatowych wiązanek ślubnych, dekoracji na stół czy małych bukietów. Prace będą oceniane przez międzynarodowych ekspertów z zakresu florystyki. Jurorzy będą punktowali technikę wykonania, kompozycję (kolorystykę, dobór kwiatów, prezentację …) oraz kreatywność, czyli pomysł na wykonywaną pracę.

Po egzaminie wszystkie prace będzie można oglądać na wystawie zorganizowanej w ogrodzie Pałacu Wilanowskiego.

Publiczność będzie mogła podziwiać wykonane kompozycje w sobotę i niedzielę tj. 1-go i 2-go września br., także ogrodzie Pałacu Wilanowskiego w godzinach od 9:00 do 19:00.

Organizowane przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW, Podyplomowe Studia „Florystyka - sztuka układania kwiatów” cieszą się coraz większą popularnością. Absolwenci tych studiów w większości zakładają własne firmy, pracują lub prowadzą renomowane kwiaciarnie. Według specjalistów, w ostatnich latach zainteresowanie rynku florystyką stale rośnie.

Podyplomowe studia z florystyki trwają dwa semestry. Żeby zostać ich uczestnikiem trzeba mieć ukończone studia wyższe. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (10 zjazdów 3-dniowych). Program obejmuje 240 godzin, w tym 140 godzin zajęć praktycznych. Podczas zajęć studenci nabywają umiejętności aranżacji z roślin doniczkowych i układania kompozycji z kwiatów ciętych, przeznaczonych na różne okazje. Ponadto uczestnicy tych studiów uczą się prawidłowego kosztorysowania, przydatnego przy prowadzeniu własnej firmy.

Zapisy na Podyplomowe Studia „Florystyka - sztuka układania kwiatów” trwają do 15 października br.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW)

Zobacz wszystkie zdjęcia z egzaminu >> tutaj <<

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4946

Widziałam te PRACE są wspaniałe.Jakże zdolne są kobiety.Bardzo chciałabym skończyć te studia, ale nie wiem czy potrafiłabym stworzyć coś tak pięknego.Chętnie nawiązałabym kontakt z osobą, która je skończyła.Bardzo mnie to interesuje.Może ktoś się do mnie odezwie?
~BEATA(2007-09-03)

Florystyka - gdzie to można jeszcze studiować?
~anna(2007-09-10)

Twój komentarzWybrane wiadomości z botaniki