Świnia przekazująca geny fluorescencji


Świnia przekazująca geny fluorescencji: artykuł nr 5313

2008-01-11 01:03:49 Biotechnologia

Świnia urodziła 11 prosiaczków, z których dwa mają ryjki, nóżki i języki świecące zielonym fluorescencyjnym światłem - informuje Północno-Wschodnia Akademia Rolnicza w Harbinie.

Matka prosiaczków była jedną z trzech świń, które urodziły się w grudniu 2006 r. po wstrzyknięciu embrionom proteiny z fluorescencyjną zielenią.

"Ta technologia po dalszym rozwinięciu może być zastosowana do(...) uzyskiwania specjalnych świń w celu wytwarzania ludzkich organów do transplantacji" - oświadczył prof. Liu Zhonghua, nadzorujący program.

Jak podkreślił, narodziny fluorescencyjnych prosiaczków dowiodły, że transgeniczne świnie są płodne i mogą przekazywać potomstwu sztucznie uzyskane cechy.

Ekspert w dziedzinie genetyki na brytyjskim National Institute for Medical Research, Robin Lovell-Badge, przyznał, że technologia pozwalająca "w ten sposób manipulować materiałem genetycznym świń byłaby bardzo cenna". Dodał jednak, że nie potrafi się wypowiedzieć o wiarogodności twierdzeń chińskich naukowców.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Tagi: świnia geny fluorescencja święcąca świnia Liu Zhonghua genetyka

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 5313

Jak mozna tak robic?? Co cui anukowcy maja zamiar zrobic z tym swiatem??
~AiShA(2008-01-28)

Ci naukowcy robią to samo co ich poprzednicy, starają się opracować nowe technologie dzięki którym ten świat staje się przyjaźniejszy dla człowieka... Dzięki naukowcom nie żyjemy w średniowieczu :)
~Piotrek(2008-01-29)

Biedne świnki! Dlaczego ci ''naukowcy'' tak je krzywdzą?! Po co komu fluorescencyjne świnie?!
~Ania Ocena artykułu: 1(2008-01-31)

Genijalne super teraz farma nie potrzebuje oświetlenia,wystarczy wypuścić świnki. Tylko mam obawy czy po zjedzeniu czegoś takiego nie zacznie mi świecić ogonek ;D bo dziewczyna zawsze gasi światło i to mogło by popsuć nasze stosunki ;) Ale to daleka przyszłość zanim na stół trafi świecące jedzonko. :P i świec nie będzie trzeba bo poco jak romantyczna poświata oświetli klimatycznie pomieszczenie.
~Karoluser(2008-01-31)

Aż strach o tym myśleć! Za parę lat świnki będą skakać na bandżi ! Naukowcy .....Ci to maja pomysły!
~Kakara Ocena artykułu: 4(2008-02-04)

Twój komentarzWybrane wiadomości z bitechnologii