Jarosław Kaczyński: W sprawie GMO Polska powinna powiedzieć nie


Jarosław Kaczyński: W sprawie GMO Polska powinna powiedzieć nie: artykuł nr 5502

2008-03-06 19:05:36 Biotechnologia

Podczas konferencji "Polska wolna od GMO" prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że w sprawie organizmów modyfikowanych genetycznie Polska powinna powiedzieć zdecydowane nie. Ostrzegał, że wymaga to przeciwstawienia się bardzo mocnym naciskom i korupcji. Były premier powiedział, że dostrzega korupcję w wypowiedziach i artykułach nawet wybitnych naukowców, dotyczących GMO. Kaczyński podkreślił, że społeczeństwo ma prawo decydować o tym, jak będą stosowane owoce postępu naukowego i technicznego we wszystkich dziedzinach.

Nie możemy zgadzać się na to, by wszystko, co jest wynikiem ludzkiego geniuszu, ale może nieść najróżniejsze zagrożenia, było w sposób bezrefleksyjny wprowadzane do życia społecznego - powiedział były premier.

Źródło: Polskie Radio (IAR)

Tagi: GMO Polska wolna od GMO strefy wolne od GMO rośliny modyfikowane genetycznie zwierzęta transgeniczne GMO w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 5502

Popieram-GMO w Polsce nie!Modyfikacja genetyczna/sztuczna/zaburza czesto- tliwosc pracy kazdej komorki zywej.Przyklad?GMO zywnosci w USA-jak wyglada przecietny amerykanin?Co dzieje sie na Ukrainie z gleba,roslinami,zwierzetam i ludzmi na skutek zmian spowodowanych napromieniowaniem ziemi.Biopaliwa -to w Polsce "pseudonaukowcy twierdzili ze dodatek szkodzi silnikom wbrew nauce swiatowej.Winni byc sadzeni o dywersje gospodarcza.Slugusy "obcych".Nie dajmy sie zwariowac i slepo nasladowac
~Jan Ocena artykułu: 5(2008-03-06)

Twój komentarzWybrane wiadomości z bitechnologii