Nadzieja dla serc


Nadzieja dla serc: artykuł nr 5570

2008-03-28 13:45:10 Medycyna

W dniach 29-30 marca br. w Gdańsku-Sobieszewie, w ramach inauguracji projektu Nadzieja dla serc, odbędą się warsztaty dla dzieci z chorobami serca i ich rodziców. Organizatorem przedsięwzięcia jest polska firma farmaceutyczna Adamed wraz z Fundacją Marka Kamińskiego. Głównym celem projektu jest przywrócenie chorym dzieciom nadziei na powrót do aktywnego życia poza szpitalem.

Warsztaty w Gdańsku – Sobieszewie są pierwszymi z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych weekendowych warsztatów wyjazdowych, organizowanych
w ramach projektu „Nadzieja dla serc” polskiej firmy farmaceutycznej Adamed i Fundacji Marka Kamińskiego. Dzieci z przewlekłymi problemami kardiologicznymi zaproszono w towarzystwie rodziców lub opiekunów do położonego nad morzem Hotelu „Orle” przy ul. Lazurowej 8. Dwa dni ciekawych zajęć z doświadczonymi terapeutami ma pokazać im, że życie z przewlekłą chorobą nie musi bardzo różnić się od życia ich zdrowych rówieśników. Rodzice natomiast, podczas zaplanowanych konsultacji z lekarzem kardiologiem i rehabilitantem, zostaną wyposażeni w fachową, praktyczną wiedzę z zakresu opieki i pracy z chorym dzieckiem przed i po operacji. Następne warsztaty odbędą się kolejno w Krakowie (19-20 kwietnia), Warszawie (17-18 maja) i Łodzi (7-8 czerwca).

Warsztaty „Nadzieja dla serc” mają za zadanie wesprzeć psychologicznie małych pacjentów. Nadrzędnym celem jest poprawa komfortu życia chorych dzieci poprzez zajęcia wykorzystujące dostępne, nie zawsze powszechnie znane metody motywacji, relaksacji oraz radzenia sobie ze stresem. Spotkanie ma stanowić także forum wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia rodzin z dziećmi dotkniętymi przewlekłą chorobą serca.

Dla osób dorosłych, asystujących dzieciom w warsztatach, również przygotowano specjalne zajęcia. W ramach tzw. bloku medycznego zaplanowano konsultacje ze znanym kardiochirurgiem dziecięcym Ireneuszem Haponiukiem oraz rehabilitantką p. Katarzyną Haponiuk. Specjaliści przekażą rodzicom fachową wiedzę o sposobach opieki nad dziećmi po operacji serca bądź z jego dysfunkcją, metodach rehabilitacji i radzenia sobie na co dzień z chorobą ich pociech i podopiecznych.

„Adamed jako firma farmaceutyczna stara się być blisko pacjentów i zna ich potrzeby, dlatego też wiemy jak ważna jest nasza pomoc - nie tylko w zakresie udostępniania skutecznej terapii” – mówi Małgorzata Adamkiewicz, Wiceprezes, Dyrektor Zarządzający firmy Adamed. „Angażując się w organizację warsztatów dla dzieci z problemami kardiologicznymi głęboko wierzymy, że poprawią one jakość życia małych pacjentów, zaszczepiając w dzieciach i ich rodzicach, radość, optymizm i wiarę w zwycięstwo z chorobą”.

Dwudniowy program warsztatów „Nadzieja dla serc” oparty będzie na tzw. psychologii pozytywnej. Obejmuje serię praktycznych zajęć dla chorych dzieci w wieku 3-18 lat, podzielonych na trzy grupy wiekowe. W planie znajdują się warsztaty polegające na wzmacnianiu zasobów psychicznych pozwalających uzyskać siłę wewnętrzną do planowania i realizacji celów oraz na nauce redukcji stresu i napięcia wywołanego trudną sytuacją. Na dzieci oprócz warsztatów czekać będą także inne atrakcje, takie jak czytanie bajki na dobranoc, pokaz filmowy, zajęcia rekreacyjne na powietrzu oraz pokoje zabaw, wyposażone w zabawki i materiały do rysowania. Zajęcia poprowadzą przygotowani pod kątem pracy z chorymi dziećmi profesjonalni trenerzy, oraz uznani przedstawiciele środowiska medycznego.

Informacja prasowa Adamed

__________________________________
Kampania „Nadzieja dla serc” to kolejny z prospołecznych projektów prowadzonych przez firmę Adamed. Inne programy to: Kardiologiczny Program Edukacyjno-Informacyjny „Serce na nowo”, Program Profilaktyczno-Edukacyjny „Głęboki oddech”, Ogólnopolski Program Zmiany Postaw wobec Psychiatrii „Odnaleźć siebie” oraz Kampanię Edukacyjną „Dobrze śpij, aktywnie żyj”.

Projekt „Nadzieja dla serc” – realizowany jest przez polską firmę farmaceutyczną Adamed wspólnie z Fundacją Marka Kamińskiego. Został podjęty z myślą o dzieciach przewlekle chorych, szczególnie dzieciach cierpiących na choroby serca. Swoją działalnością inicjatorzy przedsięwzięcia chcą poprawić jakość życia małych pacjentów oraz wspomóc leczenie wybranych przypadków dzieci w Polsce. Weekendowe warsztaty dla chorych dzieci i ich rodziców są jednym z działań podjętych w ramach projektu. Partnerska współpraca Adamedu z Fundacją Marka Kamińskiego umożliwi także wyposażenie niektórych oddziałów kardiologicznych w specjalistyczny sprzęt medyczny.

Adamed – lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców. W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły
blisko 100 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny