Jak ratować lasy?


Jak ratować lasy?: artykuł nr 5573

2008-03-31 11:13:01 Leśnictwo

Nawet jedna rodzina może mieć udział w ratowaniu środowiska - przekonuje amerykańskie stowarzyszenie finansowe. Wystarczy zrezygnować z otrzymywania papierowych rachunków na rzecz załatwiania spraw przez internet.

Amerykańska organizacja PayItGreen Alliance wyliczyła, że rocznie jedno gospodarstwo domowe może w ten sposób oszczędzić 2,2 metra kwadratowego lasu.

Okazuje się, że przeciętna amerykańska rodzina otrzymuje 19 przesyłek od banków i instytucji finansowych miesięcznie i opłaca siedem rachunków w papierowej postaci. Po przejściu na rachunki elektroniczne zaoszczędzono by w ten sposób prawie 3 kg papieru rocznie, a do środowiska nie trafiłoby prawie 300 litrów ścieków.

"Pojedyncze osoby, które myślą, że nie mają wpływu na środowisko, powinny zmienić swoje podejście. Nawet małe działania mają znaczenie" - powiedział Craig Vaream z PayItGreen Alliance.

PayItGreen Alliance powstało po to, aby zachęcać klientów instytucji finansowych do wybierania elektronicznych sposobów płatności zamiast posługiwania się papierowymi rachunkami.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Tagi: lasy ginące lasy ratunek dla lasów ratowanie lasów ochrona lasów

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 5573

Dobrym sposobem na walkę z wycinaniem lasów jest zakładanie szkółek leśnych. Zbiorowiska leśne naturalne powinny być chronione, a za ich nielegalną eksploatację powinny być przewidziane surowe kary finansowe. Drzewa przeznaczone na przemysł powinny pochodzić ze szkółek leśnych, które regularnie byłyby odnawiane . W ten sposób ludzie mogliby zaopatrywać się w cenny surowiec, jakim jest drewno, bez uszczerbku dla środowiska.
~deathspike(2008-11-22)

Myślę że drzew niedługo nie będzie na świecia. Pamiętajcie drzewo to natura .
~kkokokoko(2010-11-23)

Twój komentarzWybrane wiadomości z leśnictwa