Turnicki Park Narodowy


Turnicki Park Narodowy: artykuł nr 5592

2008-04-05 16:44:56 Ekologia

Co najmniej 25 miliardów złotych ma kosztować utworzenie Turnickiego Parku Narodowego. Jego projekt to nie tylko kilka kresek na mapie ale też duża ilość opracowań naukowych. Dlatego przyrodnicy z różnych stron Polski, którzy w przemyskim Towarzystwie przyjaciół nauk zawiązali stowarzyszenia na rzecz utworzenia parku wierzą, w jego powstanie. Obejmowałby 10 tyś hektarów leżących w gminach Bircza i Fredropol. Kilkanaście lat temu były już próby stworzenia takiej ekologicznej enklawy ale nie zgodzili się na to mieszkańcy tych terenów.

W miejsce Turnickiego Parku Narodowego stworzono wówczas Leśny Kompleks Promocyjny - Lasy Birczańskie. Przyrodnicy sądzą ,że teraz gdy Polska jest już unii europejskiej łatwiej będzie przekonać mieszkańców, iż w strefie szczególnej ochrony przyrody także znajdą pracę i miejsce na rozwój dla siebie.Źródło: Wrota Podkarpackie, Radio Rzeszów

Tagi: Turnicki Park Narodowy parki narodowe

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 5592

...i więcej nauki do olimpiady ekologicznej, ale niech tak będzie, popieram:)
~Jusek(2008-04-14)

Utworzenie Turnickiego Parku Narodowego trwa już...... prawie 30 lat, tyle lat pracuje w szkole i gdy tylko zacżęłąm uczyc mówiono o utworzeniu tego Parku Narodowego - chyba juz najwyzsza pora - przeciez to Nasze Współne Dziedzictwo i mozemy nim sie szczycić.
~dana(2008-05-31)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii