Nakarmić Puszkojada Alu-puszkami


Nakarmić Puszkojada Alu-puszkami: artykuł nr 5627

2008-04-15 14:47:58 Ekologia

Z okazji Dni Ziemi IKEA Kraków łączy działalność proekologiczną ze społeczną. W godzinach 12-18 w sklepie prowadzona będzie zbiórka aluminiowych puszek, które przekazane zostaną na program dożywiania dzieci z najbiedniejszych rejonów Polski. Akcja Nakarmić Puszkojada Alu-puszkami prowadzona jest w ramach współpracy IKEA z Polską Akcją Humanitarną PAJACYK oraz Fundacją RECAL. 30 puszek to jeden obiad. Od roku 2005, wspólnie z klientami, IKEA ufundowała ponad 8 tysięcy obiadów. O godzinie 13 w restauracji IKEA odbędzie się ekologiczne przedstawienie teatralne „Przygody Kota Leona”. Najmłodsi goście otrzymają drobne nagrody - magnes za każdą puszkę lub niespodziankę za większą ilość.

Na specjalnie przygotowanej wystawie zobaczyć będzie można prezentacje ekologicznej działalności IKEA w Krakowie oraz przekonać się, że wszystkie produkty IKEA tworzone są z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Drewno używane w produktach IKEA pochodzi z odpowiednio zarządzanych lasów, substancje chemiczne stosowane w produkcji są bardzo rygorystycznie kontrolowane. Do użytku dopuszczane są tylko te, które spełniają normy we wszystkich krajach, w których działa IKEA. Płaskie paczki, w jakie pakowane są meble IKEA, to pomysł na ograniczenie szkodliwych skutków transportu.

Serdecznie zapraszamy! 19 kwietnia zabierz puszkę do IKEA Kraków. Każde aluminiowe opakowanie wspiera program dożywiania dzieci!

Tagi: Ikea Kraków Dzień Ziemi Dni Ziemi puszki Nakarmić Puszkojada Alu-puszkami Ikea Kraków Ikea w Krakowie Fundacja RECAL

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 5627

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii