Szkoły leśne wracają pod skrzydła resortu środowiska


Szkoły leśne wracają pod skrzydła resortu środowiska: artykuł nr 4412

2007-04-05 16:09:56 Leśnictwo

Profesor Jan Szyszko - minister środowiska, podpisał 4 kwietnia 2007 r. porozumienie z przedstawicielami sześciu starostw powiatowych w: Hajnówce, Biłgoraju, Miliczu, Świebodzinie, Słupsku i Kielcach dotyczące ponownego przejęcia od nowego roku szkolnego nadzoru nad sześcioma szkołami leśnymi z dawnej „czternastki”, które do 1999 r. były w gestii resortu. Szkoły te, jak i pozostałe osiem, przeszły wówczas - w ramach założeń ówczesnej reformy edukacji - pod kuratelę powiatów.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli m.in. Michał Nurzyński - dyrektor departamentu Edukacji i Promocji Zrównoważonego Rozwoju, Andrzej Szweda-Lewandowski - główny konserwator przyrody, Andrzej Matysiak - dyrektor generalny LP, Konrad Tomaszewski - główny analityk LP, przedstawiciele sześciu zarządów powiatowych oraz dyrektorzy przejmowanych szkół leśnych działających na ich terenie, a także reprezentanci RDLP w Białymstoku, Lublinie, Radomiu, Szczecinku, Wrocławiu i Zielonej Górze minister Jan Szyszko poinformował, że z propozycją przejęcia szkół leśnych wystąpił do 14 starostw powiatowych. Jak dotąd pozytywne uchwały w tej sprawie podjęły rady 11 powiatów, a zatem jeszcze w kwietniu podpisane zostaną kolejne porozumienia.

Źródło: Lasy Polskie/Głos Lasu

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4412

Szkoda, że decyzję nie podejmuje sam pan minister, nie byłoby takich jaj jak w Lesku. gdzie rządzą dawni czerwoni, którym udało się wygrać wybory. Jedyna czerwona plama na Podkarpaciu. Nie znają się na kolorze zielonym. Szkoła która ma 120 letnie tradycje ma być kartą przetargową przy likwidacji powiatu leskiego? Jedyna szkoła leśna w pokarpackiem zostanie zlikwidowana razem z powiatem, a ze sprzedanego majątku dygnitarze otrzymają horendalne odprawy? Oddając szkołe pod resort, cd za chwilę...
~Tato przyszłego leśnika(2007-04-12)

teraz jak ja skonczyłam szkołe.... mogli pomyslec o tym zanim zrobił sie wielki syf....
~nikt(2007-04-22)

Twój komentarzWybrane wiadomości z leśnictwa