Pryszczyca w Anglii


Pryszczyca w Anglii: artykuł nr 4872

2007-08-04 16:48:15 Zoologia

Na farmie w pobliżu Guildford w hrabstwie Surrey w południowo-wschodniej Anglii u 60 zwierząt potwierdzono pierwszy od sześciu lat przypadek pryszczycy - poinformowało brytyjskie ministerstwo ds. środowiska, żywności i wsi (Defra). Władze brytyjskie zawiadomiły o wykryciu choroby Komisję Europejską.

Służba weterynaryjna (DEFRA) wprowadziła strefę ochronną w promieniu 3 km wokół farmy i tzw. strefę nadzoru w promieniu 10 km. W obu strefach obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu zwierząt i inne szczególne środki bezpieczeństwa.

Pryszczyca to ostra, bardzo zaraźliwa wirusowa choroba zwierząt racicowych hodowlanych i dzikich. Zwana także zarazą pyska i racic. Choroba ta występuje na całym świecie. Na zakażenie tą chorobą wrażliwe są bydło, trzoda chlewna, owce, kozy, bawoły, renifery, wielbłądy, dziki oraz przeżuwacze dziko żyjące. U ludzi rzadka, a przebieg choroby jest łagodny i kończy się wyzdrowieniem w ciągu 8 do 12 dni - podaje Wikipedia.

Źródło: IAR/PAP/TVN24/Wikipedia

Tagi: pryszczyca choroby zakaźne bydło krowy choroby

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4872

Jak wygląda pryszccyca u zwierząt? Czy może być niebezpieczna dla zwierząt domowych i czy to prawda że przenosi się nawet do 300km nad morzem i lądem?
~Jotka(2007-08-04)

Twój komentarzWybrane wiadomości z zoologii