Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej LSMO - Teoria i Praktyka. Techniki mikroskopii optycznej w wizualizacji i analizie obrazu

2014-04-04 08:08:15   Ciekawostki

Warsztaty mikroskopowe skierowane są do profesjonalistów i zaawansowanych amatorów (powyżej 18 roku życia), którzy korzystają w pracy z mikroskopów lub dopiero do tego się przymierzają, do osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje w zakresie obsługi, przygotowania preparatów a zwłaszcza umiejętności wykorzystania cyfrowych kamer mikroskopowych do wizualizacji i analizy obrazu.

Ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w ośrodku wpłaty i zapisy przyjmujemy do 10 maja 2014r.
Więcej informacji na stronie: http://lsmo2014.deltaoptical.pl/

Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej LSMO 2014

W tym roku LSMO ( dla profesjonalistów) będzie odbywać się w pięknej okolicy nad Zalewem Zegrzyńskim w ośrodku wypoczynkowym REWITA WDW Rynia.

http://www.rewita.pl/wdw-rynia/o-osrodku

Pokażemy i umożliwimy pracę na mikroskopach laboratoryjnych i badawczych oferowanych przez naszą firmę a więc nie tylko mikroskopy biologiczne, ale i metalograficzne i polaryzacyjne.

Będziemy ćwiczyć na mikroskopach w układzie prostym i odwróconym, na mikroskopach stereoskopowych i specjalistycznych. Uczestnicy nauczą się różnych technik mikroskopowych m.in. będą prowadzić obserwacje i rejestrować obraz w jasnym i ciemnym polu, polaryzacji i kontraście fazowym.

Będziemy także wykonywać trójwymiarowe modele z wykorzystaniem wspaniałego programu Helicon Focus Pro. Uczestnicy oprócz udostępnionych kamer mikroskopowych będą mogli wykorzystać swoje lustrzanki, nauczą się w jaki sposób sterować aparatem z poziomu laptopa. Zapoznają się  i przetestują całą gamę kamer cyfrowych. Odpowiemy także na pytanie co wpływa na jakość obrazu i jak dać o mikroskop.

Będzie też czas, aby uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami z pracy z mikroskopem, otrzymywaniem interesujących preparatów i technikami mikroskopowymi. Każdy z uczestników będzie mógł przywieźć swoje preparaty i swój mikroskop, aby np przetestować kamery czy sprawdzić czystość obiektywów.

Niezależnie od głównego programu będziemy chcieli spełnić oczekiwania poszczególnych uczestników. Czyli np. jeśli uczestnik będzie zainteresowany fluorescencją również przeprowadzimy wykłady i praktyczne ćwiczenia ( np. składanie i rozkładanie mikroskopu, wymiana lampy i filtrów, ustawianie właściwych parametrów oświetlenia itp.).

Tak jak  w latach poprzednich  w trakcie warsztatów będzie zorganizowany konkurs fotograficzny i filmowy oraz fotoreportaż z LSMO.

Codziennie po godz. 20 będą prowadzone zajęcia fakultatywne.


Dokładny program LSMO umieszczony jest na stronie Delta Optical pod adresem: http://lsmo2014.deltaoptical.pl/


Jeżeli będzie zainteresowanie uczestników, wtedy w ramach relaksu  pokażemy po godz. 22  nocne niebo przez wybrany teleskop.

 

Koszt: 600zł (wliczony koszt pobytu, wyżywienia i uczestnictwa w warsztatach)

Pokój dwuosobowy z łazienką i TV, dostęp do internetu.

Pełne wyżywienie.

Jedynki za dopłatą – 80zł.

Przy zapisie i wpłatach do 15 kwietnia rabat 10%

Ostateczne zapisy i wpłaty do 10 maja.

Dojazd własny: auto lub ze stacji metra Marymont kursuje autobus podmiejski linii 705 (czas przejazdu ok. godziny).

Opis ze strony ośrodka:

„Rewita WDW Rynia posiada bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne w postaci boiska do gier zespołowych takich jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka plażowa oraz stoły do tenisa stołowego, stoły bilardowe oraz saunę, siłownię i strzelnicę pneumatyczną. Ponadto posiadamy bezpośredni dostęp do jeziora z niestrzeżonym kąpieliskiem
i plażą, własną przystań wodną, w której istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego i sportowo-rekreacyjnego.”

Mamy nadzieję na piękną pogodę i aktywny udział wszystkich uczestników.

Tak jak w latach ubiegłych będzie można składać zamówienia na produkty Delta Optical ze specjalnym rabatem w wysokości 15%.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Delta Optical

mikroskopy(et)deltaoptical.pl

Tel. 25 786 05 24

Poniżej kilka zdjęć z poprzedniej edycji, pełna relacja na stronie: http://astroshow.deltaoptical.pl/

 
Komentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczneTwoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

Galeria Festynu Nauki w Krakowie 2014 - dzień pierwszy

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU NAUKI W KRAKOWIE

Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w Polsce!

Dzisiaj pierwszy dzień Festiwalu Nauki w Krakowie 2014

BIOLOG.PL zaprasza na XIV OGÓLNOPOLSKIE DNI OWADA

Konkurs: Pies w wielkim mieście

Festiwal Nauki w Krakowie 2014: BEZPŁATNY WSTĘP DO TRZECH KRAKOWSKICH MUZEÓW