Rumianek na ukojenie dla skołatanych nerwów


Rumianek na ukojenie dla skołatanych nerwów: artykuł nr 6630

2010-02-18 11:58:13 Botanika

Naukowcy potwierdzili skuteczność leku z babcinego zielnika: rumianek rzeczywiście koi nerwy. Wyniki badań opublikowano na łamach czasopisma "Journal of Clinical Psychopharmacology".

Działanie rumiankowej kuracji sprawdzono w badaniach klinicznych. Testowały ją osoby z lekkim lub średnio nasilonym tzw. zespołem lęku uogólnionego. Ludzie cierpiący na tę dolegliwość żyją w ciągłym strachu przed "nieuchronnym" nieszczęściem - widzą wszystko w czarnych barwach, łatwo się irytują i ulegają panice.
W badaniach część chorych przyjmowała ekstrakt z rumianku, część zaś - placebo. Okazało się, że w grupie zażywającej rumianek dokuczliwość objawów znacząco się zmniejszyła.

Uczeni związani z naukową witryną internetową Faculty of 1000, którzy zajmują się "wyławianiem" z literatury naukowej odkryć interesujących i wartych upowszechniania, podkreślają, że poważne, naukowe badania nad działaniem rumianku są bardzo cenne.

Wiele osób, które cierpią z powodu niepokoju i lęków, nie uważają swego stanu za chorobę i dlatego nie zgłaszają się do lekarzy. Sięgają jednak po kuracje z domowej apteczki i wypróbowują babcine sposoby, takie jak np. rumianek "na nerwy". Jak się okazuje - słusznie.

Dzięki uprzeejmości: PAP - Nauka w Polsce

Tagi: rumianek zioła zioła lecznicze rośliny lecznicze ziołolecznictwo atlas ziół atlas roślin medycyna ludowa

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 6630

wole zwykłe tabletki, nigdy nie wiadomo gdzie rosły zioła i
ile w nich np ołowiu, rtęci
~popo3(2010-02-18)

Twój komentarzWybrane wiadomości z botaniki