Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Staże w laboratorium biochemicznym dla studentów i absolwentów

2010-04-30 00:00:29   Biotechnologia

Praktycznych aspektów pracy laboratorium biotechnologicznym i umiejętności komercjalizacji osiągnięć badawczych - tego będą się mogli nauczyć uczestnicy projektu "Laboratorium biotechnologiczne w praktyce - stymulowanie przedsiębiorczości akademickiej w obszarze life science". Projekt będzie prowadzony w Innowacyjnym-Wdrożeniowym Laboratorium Biotechnologii i Ochrony Środowiska, mieszczącym się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Inicjatywa jest finansowana ze środków programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".
Z czterotygodniowego stażu - odbywającego się w 4 cyklach - będzie mogło skorzystać po 8 studentów lub absolwentów nauk przyrodniczych. Zajęcia przygotowano dla 3 grup studenckich i 1 grupy absolwentów. Termin zgłoszeń dla dwóch pierwszych edycji mija 15 maja, a dla kolejnych dwóch - 15 sierpnia i 10 grudnia.

Staże studenckie odbędą się na przełomie czerwca i lipca oraz we wrześniu, a grupa absolwentów będzie się uczyła w październiku. Ostatni staż potrwa od połowy stycznia do połowy lutego 2011 r.

Jak informuje Ewa Janczukowicz-Cichosz z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w każdej grupie uczestnicy zapoznają się z praktycznymi aspektami pracy w laboratorium biotechnologicznym i dowiedzą się, jak stosować niektóre rozwiązana technologiczne i analityczne w przemyśle, a także jakie są ekonomiczne aspekty realizacji projektów.

Dzięki praktykom studenci i absolwenci zdobędą wiedzę na temat wdrażania osiągnięć badawczych do praktyki i ich komercjalizacji i praktyczne umiejętności. Poznają również zasady funkcjonowania laboratorium: od zaprojektowania doświadczenia, poprzez samodzielne wykonanie, aż do analizy wyników.

W ramach seminariów stażyści poznają podstawy ochrony własności intelektualnej, możliwości finansowania projektów wdrożeniowych, dowiedzą się, jakie są źródła informacji patentowej.

Podczas zajęć praktycznych w laboratorium każdy uczestnik wybierze jedną ze "ścieżek", w której chciałby przeprowadzić badania. Stażyści mogą wybierać m.in. spośród dziedzin takich jak: oczyszczanie białek rekombinowanych; prowadzenie kultur tkankowych: roślinnych i zwierzęcych w warunkach in vitro; diagnostyka molekularna oparta o analizę DNA przy użyciu techniki PCR; klonowanie genów do układów ekspresyjnych w celu uzyskania heterologicznegobiałka.

Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach powinny pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wysłać go na jeden z adresów mailowych wskazanych przez organizatorów.

Szczegółowe informacje na temat projektu są dostępne na stronie: www.pppnt.gdynia.pl

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w PolsceTagi: staż w laboratorium staż baza warunki stażu prawa stażysty rezygnacja ze stażu podanie o staż regulamin stażu staż wynagrodzenie staż w zagranicznych laboratoriach staż biotechnologia staż dla studenta biotechnologii staż biotechnologia staż biologa life scienceKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczne

    ile zarabia stażysta w labie?
~lab(2010-04-30)Twoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

genETYCZNE gry

Ochrona patentowa emulsji ciekłokrystalicznej oraz sposobu jej wytwarzania

Może być pomocny w leczeniu chorób o podłożu wirusowym

Zrekonstruowali trójwymiarową strukturę białka, transportującego cholesterol do wnętrza mitochondriów

Start-up zamierza zrewolucjonizować rynek urządzeń rehabilitacyjnych w Polsce

Związki zwane hydroksyapatytami - jak się je wykorzystuje?

Pijane myszy a ludzie