Kraków nie będzie zanieczyszczać Wisły i Bałtyku


Kraków nie będzie zanieczyszczać Wisły i Bałtyku: artykuł nr 3542

2006-10-14 17:08:53 Ekologia

Kraków uczynił milowy krok w dziedzinie ekologii. Uruchomiona właśnie biologiczna oczyszczalnia ścieków stanowi uzupełnienie działającej od 9 maja oczyszczalni mechanicznej. Nowa oczyszczalnia zlikwiduje 97 proc. zanieczyszczeń, które trafiały do Wisły.

Inwestycja ma historię bardzo długą i sięga lat 40. ubiegłego wieku. Tyle lat staraliśmy się, żeby Kraków miał oczyszczalnie ścieków z prawdziwego zdarzenia. Dzięki niej nie będziemy zanieczyszczać Wisły i Bałtyku. Do tej pory Kraków znajdował się w czołówce "brudasów" i był źle postrzegany przez państwa sąsiadujące z Morzem Bałtyckim. Krakowskie oczyszczalnie Kujawy i Płaszów otrzymały według Konwencji kategorię priorytetowych do modernizacji lub rozbudowy. Uruchomienie najpierw mechanicznej, a teraz biologicznej oczyszczalni Płaszów II pozwoli na znaczące - bo aż sześciokrotne - zmniejszenie opłat za odprowadzanie zanieczyszczeń do środowiska i umorzenie ponad 200 mln zł, które byliśmy winni z tego tytułu.

Więcej w Gazecie Krakowskiej

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 3542

Doczekaliśmy się !! Ale teraz czeka nas chaos komunikacyjny! Wstrzymują ruch na mogilskim. Wszędzie remonty, albo coś przebudowują albo zmieniają. Korki, korki....
~max Ocena artykułu: 5(2006-10-15)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii