Indeksy do lamusa


Indeksy do lamusa: artykuł nr 6102

2009-01-29 11:51:46

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało projekt rozporządzenia, dzięki któremu uczelnie będą mogły zlikwidować papierowe indeksy jako dokumenty potwierdzające przebieg studiów. Dokumentacja w formie elektronicznej odciąży od dodatkowych formalności studentów i uczelnie, a także ułatwi i przyspieszy weryfikację uzyskiwanych wyników.

Uczelnie, które zdecydują się na rezygnację z indeksu będa mogły na podstawie rozporządzenia wprowadzić karty okresowych osiągnięć studenta w postaci wydruków elektronicznych, podpisywanych jedynie przez kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni. W takiej sytuacji studenci przystępując do zaliczeń i egzaminów nie mieliby obowiązku posiadania zarówno indeksu, jak i kart egzaminacyjnych.

Dokumentem poświadczającym uzyskanie zaliczenia i złożenie egzaminu będą protokoły sporządzane przez nauczycieli akademickich w postaci papierowej i/lub elektronicznej. Uprości to sposób dokumentowania przebiegu studiów, a także ułatwi i przyspieszy weryfikację uzyskanych wyników. Po wydrukowaniu wyników sesji egzaminacyjnej z uczelnianego systemu dziekan będzie dokonywał wpisu na kolejny semestr lub rok studiów. Przebieg studiów będzie oczywiście w pełni udokumentowany i wręczony absolwentowi wraz dyplomem w postaci suplementu, który z jednej strony spełni tradycyjną sentymentalną rolę indeksu, a także - informacyjną dla potencjalnego pracodawcy.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 6102

Juz sie zaczynam bac - ostatnio okazalo sie w dziekanacie, ze moje oceny to od gory do dolu to same troje. W indeksie byly zupelnie inne oceny, podobnie jak w protokolach od prowadzacych. Nie ja jedyny mialem takie przygody, a dowod elektroniczny ciezszy do przedstawienia niz wpisy w zielonej ksiazeczce. Ciekawe jak to rozwiaza ...
~er(2009-02-01)

Z jednej strony byłoby to spore ułatwienie, ale z drugiej, nie ukrywajmy, bardzo łatwo przy czymś takim coś źle wpisać, a odkręcić jeszcze trudniej 'bo to system i nic już się nie da zrobić'...
~a.(2009-02-02)

Twój komentarzWybrane wiadomości z