Ratujmy aleje


Ratujmy aleje: artykuł nr 2683

2006-06-07 21:19:12

Trwa ogólnopolska akcja Ratujmy aleje prowadzona przez stowarzyszenie Sadyba. Jej celem jest uchronienie przydrożnych drzew przed wycinką. Od 2004 roku trwa prowadzona na ogromną skalę wycinka przydrożnych drzew. Giną piękne aleje, wciąż planowane są wycinki kolejnych. Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Krajobrazu Kulturowego Mazur Sadyba próbuje przeciwdziałać temu zjawisku. W ramach kampanii dla ratowania drzew w Gazecie Wyborczej od 6 do 8 czerwca pojawią się całostronicowe ogłoszenia promujące ochronę przydrożnych alei.

Równolegle wszyscy posłowie i senatorowie otrzymają listy do swoich skrzynek poselskich. W kopertach z logo "Ratujmy Aleje" znajdą apel o pilne zajęcie się sprawą wycinki drzew oraz folder "Ratujmy Aleje".

Przez kilka dni trawała sonda internetowa na temat przydrożnych drzew. Na pytanie, które w sondażu było sformułowane w następujący sposób: - "Czy powinno się wycinać przydrożne drzewa, aby poprawić bezpieczeństwo jazdy na drogach Warmii i Mazur?"- 67% osób odpowiedziało "NIE" , a 33% - "TAK", co potwierdza, że należy prowadzić działania na rzecz zachowania krajobrazu kulturowego Warmii i Mazur i przydrożnych drzew.

Źródło: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 2683

tak zgadzam się ze to jest ładne i powinno zostać lecz działanie tego stowarzyszenia jest grozne dla naszego bezpieczenstwa ponieważ przez nich drogowcy niemogą usunąc martwych drzew kture w karzdej chwili mogą zabić przejeżdzającego podnim człowieka a tagrze i pieszego .Kolejny problem jest z krzekami w rowach przy drorznych kture ograniczają widoczność i spowodną podruż pieszych. zadając pytanie dla drogowców dlaczego nie robią z tym porządku odpowiadają żę to takie organizacje ich blokują
~maciuś Ocena artykułu: 4(2007-07-15)

Twój komentarzWybrane wiadomości z