DNA - Encyklopedia Życia


DNA - Encyklopedia Życia: artykuł nr 4106

2007-01-25 05:23:00 Biotechnologia

Pod takim hasłem odbędą się warsztaty naukowe w całości poświęcone biotechnologii. W kwietniu, na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie i Kampusu SGGW będzie miało miejsce prawdziwe święto genetyki i biologii molekularnej. Trudno o lepszą formę uczczenia 50. rocznicy odkrycia kodu genetycznego, która przypada właśnie w 2007 roku.

W ramach imprezy odbędą się liczne interaktywne pokazy, dostarczające niezapomnianych wrażeń - jeśli chcesz mieć genetyczną biżuterię z własnym DNA, zobaczyć swoje komórki pod mikroskopem lub spróbować technik stosowanych przez biotechnologów w laboratorium, to musisz tam być!

Równie ciekawie zapowiadają się „Spotkania z biotechnologią” odbywające się w ramach warsztatów. Weźmie w nich udział 18 znakomitych polskich uczonych, badaczy i popularyzatorów nauki, którzy w przystępny sposób opowiedzą o najnowszych zastosowaniach biotechnologii, na czym polega ich praca badawcza i jakie perspektywy stwarza nowoczesna biotechnologia.

Ponadto będzie okazja do zapoznania się z niepowtarzalną, interaktywną wystawą „DNA50 Watson & Crick and beyond…” stworzoną wspólnie przez Britich Council i Ambasadę Brytyjską. Ekspozycja prowadzi zwiedzających przez całą historię współczesnych badań nad DNA - od odkrycia struktury tej cząsteczki w 1953 roku przez Watsona i Cricka, po sklonowanie owieczki Dolly i poznanie ludzkiego genomu.

Patronat nad imprezą objęła Polska Federacja Biotechnologii, a wydarzenie współtworzy również Koło Naukowe Biotechnologów „KNBiotech” z SGGW oraz Szkoła Festiwalu Nauki. Szczegółowy program warsztatów będzie dostępny na stronie dna.sggw.pl

Jeśli chcesz się przekonać, jak fascynującą dziedziną jest biotechnologia, przyjdź w dniach 25-29 kwietnia 2007 do BUWu lub na Kampus SGGW w Warszawie. Zobacz, jakie możliwości stwarzają nam innowacyjne zastosowania inżynierii genetycznej i biologii molekularnej w codziennym życiu.

Biotechnologia jeszcze nigdy nie była tak ciekawa!

Joanna Szlichcińska
dna@sggw.pl

Patronat medialny imprezy: portal Biolog.plDODATKOWE INFORMACJE
CZAS
25-29 kwietnia Warszawa
MIEJSCE
BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA W WARSZAWIE (BUW)
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

Zobacz na mapie/zdjęciu satelitarnym >>>

SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO (SGGW)
Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Zootechniki – budynek numer 23
ul. Ciszewskiego 8
02-786 Warszawa

Zobacz na mapie/zdjęciu satelitarnym >>>

OPŁATY
Wstęp wolny!
PROGRAM IMPREZY Program w formacie PDF lub Word
DODATKOWE MATERIAŁY Pokazy i eksperymenty (PDF), tematyka wykładów
STRONA WWW IMPREZY dna.sggw.pl

 

Zobacz też:

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4106

Super! Fajnie, że wreszcie taka impreza odbędzie się w Polsce! Już się nie mogę doczekać!
~marcinp(2007-01-25)

Do jakiej gupy wiekowej skierowana jest impreza? Dla studentów czy uczniów?
~Ania Ocena artykułu: 5(2007-01-27)

Czołem. Impreza jest dla wszystkich. Dla dzieci konkursy i quizy, dla uczniów (chociaż oczywiście nie tylko ;) pokazy i eksperymenty, dla studentów wykłady m.in. prof. Magdaleny Fikus i prof. Tomasza Twardowskiego. Wszystko w formie zrozumiałej dla laika, ale atrakcyjnej również dla speca ;>
~Marek(2007-03-02)

Bardzo fajna impreza. Wybieram się z dziećmi.
~Jola Ocena artykułu: 5(2007-03-10)

Prawdopodobnie będzie to najciekawsza impreza naukowa od kilku lat. W maju Kraków organizuje Festiwal Nauki, ale myślę że warsztaty w Warszawie będą dużo ciekawsze. Fajnie, że będzie coś i dla mniejszych i dla więszych wielbicieli nauki, biotechnologii i genetyki. Miło, że do akcji przyłączył się biolog.pl - jedyny polski portal przyrodniczy dla mas a nie dla specjalistów... Mam tylko jedną uwagę: przydałaby się mapa dojazdu. Nie mieszkam w Warszawie i nie wiem dokładnie gdzie jest SGGW.
~Alek Ocena artykułu: 5(2007-03-13)

Jestem nauczycielem w jednym z podwarszawskim liceów. Organizatorzy planuja jakieś materiały dla nauczycieli biologii? Czy w czasie warsztatów będzie omawiany temat GMO? Zamiast tłumaczyć na lekcji zorganizowałabym wycieczkę klasową na warsztaty.
~Elżbieta Ocena artykułu: 4(2007-03-14)

Będzie mowa o GMO między innymi na wykładach "Agrobiotechnologia w praktyce polskiego rolnictwa - kukurydza odporna na szkodniki" (wykład połączony z projekcją filmu), "Codzienne produkty nowoczesnej biotechnologii" czy "Pomocne mutanty, czyli o powstawaniu kwiatów". Większość wykładów (19 z 22) będzie się odbywać w weekend 28-29 kwietnia. Szczegółowy program dostępny będzie od początku kwietnia na http://dna.sggw.pl oraz biolog.pl. Serdecznie zapraszamy!
~Joanna(2007-03-18)

Podczas Warsztatów będzie można otrzymać wiele rozmaitych broszur o tematyce związanej z biotechnologią oraz będą wartościowe książki do wygrania w licznych konkursach. Specjalnych materiałów dla nauczycieli na obecną chwilę nie przewidujemy.
~Joanna(2007-03-19)

Ile kosztuje wstęp?
~Anka(2007-03-28)

Wstęp na wszystkie części imprezy jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych :)
~Joanna(2007-03-29)

Czy jest dostępna wersja html albo word programu imprezy?
~Łukasz(2007-03-30)

Oczywiście :) Program w wersji .doc znajdziesz na stronie dna.sggw.pl, chociażby w dziale aktualności.
~Marek(2007-03-31)

Są zapisy na udział w doświadczeniach? Jeśli tak, to gdzie mogę się zapisać?
~PawełK(2007-04-02)

Na udział w doświadczeniach nie trzeba się zapisywać. Będzie się to odbywać na zasadzie stanowisk (w godz 10-17 w SGGW), między którymi będzie można chodzić i próbować wszystkiego w dowolnej kolejności - pipetowania, izolacji DNA własnego lub z cebuli, wykonanie preparatu mikroskopowego z własnych komórek i wiele innych :)
~Joanna(2007-04-02)

Szkoda, że nie organizuje sie takich imprez w innych miastach, zwłaszcza w Krakowie.
~Obywatel(2007-04-15)

Nie wiem kto na tę wycieczkę może się zapisać, każdy kto chce, bo ja do Warszawy mam daleko. To jest wycieczka tylko dla Gimnazjum z Warszawy, proszę odpowiedzcie, bo chcailebym pojechać
~Pauli Ocena artykułu: 5(2007-04-30)

mam pytanie kto i kiedy odkrył dna
~zaplontana(2007-12-17)

PODAJCIE MI STRUKTURY DNA
~MALA(2008-02-25)

Twój komentarzWybrane wiadomości z bitechnologii