Śmieci do śmietnika, choinki do lasu


Śmieci do śmietnika, choinki do lasu: artykuł nr 6068

2009-01-07 16:05:58 Ekologia

07 stycznia rusza pierwsza w Polsce kampania Śmieci do śmietnika, choinki do lasu. Celem kampanii jest upowszechnienie zwyczaju poświątecznej zbiórki choinek i uświadomienie społeczeństwu, znaczenia odnawialnych źródeł energii (OZE). Zadaniem kampanii jest również przekonanie Polaków, że odnawialne źródła energii są przyjazne człowiekowi i środowisku.

"Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pentor International Reserach w grudniu, aż 37% ankietowanych kupiło żywe drzewko. Po świętach, wszyscy widzimy, że choinki masowo wyrzucane są na śmietnik. Dlatego, chcemy je zebrać i wykorzystać, przerabiając na biomasę, a połowę środków ze sprzedaży biomasy przeznaczyć na nasiona lub sadzonki nowych choinek. Chcemy, aby nasza akcja miała nie tylko charakter edukacyjny, ale również przyniosła realny efekt" - powiedział Jarosław Rak - organizator kampanii.

Organizatorem kampanii jest producent biomasy drzewnej i agro, firma Poli Trade Polska Sp. z o.o. i MPGK Katowice.

Miejsce zbiórki choinek
Plac produkcyjny firmy Poli Trade Polska Sp. z o.o. 40-749 Katowice, ul. Kołodzieja 2 (Dawna Kopalnia Murcki).
Choinki przyjmujemy pon-piąt 9.00 do 16.00Wyświetl większą mapę

Tagi: Śmieci do śmietnika choinki do lasu OZE zbiórka choinek ekologiczne choinki odnawialne źródła energii biomasa recykling makulatura Poli Trade Polska MPGK Katowice drzewko na święta żywe choinki

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 6068

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii