Co poniedziałek Encyklopedia Zwierząt Świata


Co poniedziałek Encyklopedia Zwierząt Świata: artykuł nr 6182

2009-03-20 19:59:34 Ciekawostki

W poniedziałek, 23 marca ukaże się pierwszy tom Encyklopedii Zwierząt Świata. Nowa seria "Gazety Wyborczej" składa się z sześciu bogato ilustrowanych książek prezentujących różne gatunki zwierząt.

"Encyklopedia Zwierząt Świata" przestawia różnorodny świat fauny - ssaki, ptaki, płazy, gady, ryby i bezkręgowce. Seria zawiera przegląd wszystkich grup zwierząt z całego świata, mapy ich występowania, ciekawe dane o życiu zwierząt, najnowszą systematykę zoologiczną, a także wykaz gatunków zagrożonych i narażonych na wyginięcie.

W poszczególnych tomach znalazły się informacje ułożone w czytelny, encyklopedyczny sposób, a także rysunki i fotografie przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

"Encyklopedia" będzie ciekawą lekturą dla miłośników zwierząt w każdym wieku. Jej pierwszy tom opisujący ssaki ukaże się 23 marca wraz z "Gazetą Wyborczą" w cenie 6,99 zł. Kolejne będą publikowane co poniedziałek w tej samej cenie.


23 marca - Ssaki cz. 1

SsakiDo gromady ssaków należą zwierzęta zadziwiająco zróżnicowane pod względem wielkości. Znajdziemy tu i malutką badylarkę i ogromnego płetwala. Torbacze: od najbardziej znanych kangurów do dydelfów oraz szczerbaki, latawce i wiewióreczniki. Ozdobą tomu są naczelne, czyli małpiatki oraz drapieżniki - wilki i niedźwiedzie. Tom zamykają rozdziały o fokowatych, uchatkowatych i morsowatych.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 112
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)30 marca - Ssaki cz. 2

SsakiW tej części encyklopedii zapraszamy na spotkanie z prawdziwymi zwierzęcymi pięknościami. Kotowate. Dumne lwy, zwinne pantery, tygrysy, lamparty i żbiki odsłaniają przed nami swoje tajemnice. Poznajcie ich strategie myśliwskie,jak również tych na które polują, czyli kopytne. Zaprezentujemy też słonie, nosorożce i żyrafy. Dowiecie się gdzie żyją, co jedzą, jak między sobą walczą i jak wspólnie bronią się przed drapieżnikami.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 96
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)


6 kwietnia - Ptaki

PtakiPtaki należą do najbardziej ruchliwych stworzeń w przyrodzie. W trzecim tomie encyklopedii przedstawimy je wszystkie: od maleńkiego kolibra do potężnego strusia. Poznacie więc bezgrzebieniowce i kusacze, ptaki grzebiące, blaszkodziobe, pingwiny, nury, rurkonose, brodzące, lelkowe, papugowe i jeszcze dziesiątki przedstawicieli ptasiego rodu. Dowiecie się, dokąd wędrują, jak polują, gdzie składają jaja i jak uczą latać swoje potomstwo.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 112
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)


20 kwietnia - Gady i Płazy

Gady i PłazyGady uważane są przez wielu za relikty minionych epok, a to nie do końca prawda. Ta grupa nieustannie się rozwija. Tom otwierają żółwie, potem łakome krokodyle, jaszczurki i węże. Jak się rozmnażają? Jak bronią przed atakami,? Jak wychowują młode? Następną gromadą w tym tomie są płazy. Poznacie płazy ogoniaste, beznogie, bezoogonowe - ich zwyczaje, strategie i cykle rozwojowe.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 96
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)


27 kwietnia - Ryby

RybyDotychczas opisano ok. 25 tysięcy gatunków ryb, a podejrzewa się, że jeszcze kilka tysięcy nie zostało sklasyfikowaniych. Zaprezentujemy wam 5 gromad, objętych tradycyjną nazwą "ryby" - śluzice, minogi, ryby chrzęstne, mięśniopłetwe i promieniopłetwe. Dowiecie się jak wielką paszczę ma rekin. Jak tajemniczy jest żywot węgorza, i której rybce "wędrują oczy". Podwodny świat odsłoni przed wami swoje największe tajemnice.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 112
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)4 maja - Bezkręgowce

BezkręgowceBezkręgowce to zbieranina 30 różnych typów, z których części bliżej do kręgowców niż macierzystych bezkręgowców. Stanowią naprawdę niejednorodną i barwną zbieraninę. Mamy tu pospolite meduzy i kompletnie do nich niepodobne modliszki, mięczaki i motyle, niezbyt urodziwe pluskwiaki i niewiele od nich ładniejsze muchówki. Przekonajcie się jak ogromny i zróżnicowany jest świat bezkręgowców.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 88
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)

Tagi: encyklopedia zwierząt encyklopedia ssaków encyklopedia ptaków encyklopedia płazów encyklopedia gadów encyklopedia bezkręgowców encyklopedia ryb

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 6182

moim zdaniem te książki są bardzo fajne ponieważ mają sporo stron i ładne zdjęcia i dobre opisy. mają aż po 112 lub 96 albo 88 stron a za taką małą cenę.
~piotr Ocena artykułu: 5(2009-03-22)

bardzo drogie te książki, a raczej broszurki
~ania Ocena artykułu: 1(2009-03-22)

ja czekam na encyklopedie ptaków :)
~bio(2009-03-24)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ciekawostek