Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Ogród na fali

2009-08-27 08:44:17   Botanika

Pod hasłem Ogród na fali odbędzie się XVII edycja Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie. Te największe targi roślin i ogrodów w Polsce oraz Europie Środkowo - Wschodniej odbędą się w dniach 28-30 sierpnia 2009 roku w Warszawie w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W Wystawie udział weźmie 270 wystawców z 9 krajów. Nowe rośliny, technologie i trendy w architekturze krajobrazu jak co roku przyciągną do Warszawy kilkunastotysięczną rzeszę zwiedzających.

Większą halą obiektu w całości zawładną rośliny – iglaki, krzewy liściaste, byliny, krzewinki, pnącza i ozdobne trawy i róże. Rośliny do małych i większych ogrodów czy parków wyeksponowane będą w formie kompozycji, miniaturowych ogrodów, barwnych dywanów czy kwitnących ścian i kaskad. Szkółkarze i ogrodnicy zapowiadają prezentację wielu rynkowych nowości, w tym kilka absolutnych premier. Najciekawsze z nich wyróżnione zostaną medalami w Konkursie Nowości.

Oprócz roślin na Wystawie prezentowane będą urządzenia techniczne dla producentów roślin i dla tych, którzy tworzą i pielęgnują ogrody. Nie zabraknie techniki dla amatorów. Zobaczyć będzie można kosiarki i sprzęt do formowania roślin, systemy nawodnień, nawozy i środki do utrzymania roślin w dobrym zdrowiu. W dziale wyposażenia ogrodowego prezentowane będą ozdobne donice, materiały na nawierzchnie, dekoracje, meble i altany i rzeźba. Wyjątkowo bogato i różnorodnie zapowiada się oferta wydawnicza – książek, poradników i czasopism o tematyce ogrodowej i roślinnej.

Specjalnie z okazji Wystawy na powierzchni ok. 600 m2 powstanie pełen zaskakujących pomysłów i rozwiązań Ogród Pokazowy - "Ogród na fali". Stworzony przez architektów krajobrazu miejski salon ogrodowy przygotowano specjalnie na wystawę. Powstanie z wody, kilku rodzajów nawierzchni oraz roślin. Będzie w nim ponad 2000 krzewów 10 pięciometrowych wiązów.

Podczas licznych pokazów ogrodniczych i florystycznych zwiedzający będą mieli okazję poznać rzadko spotykane gatunki roślin oraz zdobyć wiedzę na temat ich zastosowania i komponowania, poradzić się specjalistów. Innym ciekawym elementem imprezy będzie wystawa kilkudziesięciu unikatowych drzewek bonsai oraz pokazy ich kształtowania.

Na kiermaszu ogrodniczym zwiedzający będą mogli nabyć niespotykane, ciekawe odmiany rośliny – w tym wiele prezentowanych nowości. Dla dzieci organizatorzy przygotowali program zabaw dla "małych ogrodników", na który składają się warsztaty z sadzenia roślin, zabawy i konkursy plastyczne.

Wystawie będzie towarzyszyć ogólnopolska konferencja z udziałem międzynarodowych specjalistów z dziedziny architektury krajobrazu poświęcona zieleni miejskiej zatytułowana "Zielone miasto- wokół wody", a także seminaria dla architektów krajobrazu i właścicieli centrów ogrodniczych.

XVII edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń To Życie" odbywa się pod patronatem honorowym Marii Kaczyńskiej - Małżonki Prezydenta RP, Marka Sawickiego - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Hanny Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy.

Program szczegółowy imprezy oraz lista wystawców dostępne są na stronie internetowej www.zielentozycie.plTagi: Ogród na fali Zieleń to Życie targi ogrodnicze targi botaniczne rośliny kwiaty drzewa sadzonki nasiona wystawa ogrodnicza ogrody byliny pnącza forum o roślinach forum ogrodniczeKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczneTwoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

Pędy potrzebne do badań genetycznych i klonowania drzewa pobrali z ok. 700-letniego dębu Bartek

Spadek bogactwa gatunkowego roślin a nadmiar fosforu

Zwalczanie barszczu Sosnowskiego

Zagadka fizjologii roślin

Konkurs fotograficzny: Drzewa sercem malowane

Kwiaty derenia kanadyjskiego otwierają się w czasie krótszym niż pół milisekundy

Nowy sposób na wydłużenie trwałości choinki