Słońce, piasek i ogromny upał mogą spowodować kryzys w turystyce...


Słońce, piasek i ogromny upał mogą spowodować kryzys w turystyce...: artykuł nr 929

2005-07-04 12:20:37 Ciekawostki

Słońce, piasek i ogromny upał mogą spowodować kryzys w turystyce krajów śródziemnomorskich - ostrzega WWF Jak wynika z najnowszego raportu WWF, międzynarodowej organizacji ekologicznej, globalne ocieplenie może oznaczać nadejście ciężkich czasów dla krajów śródziemnomorskich, w tym przede wszystkim dla tak istotnej gałęzi gospodarki jaką jest turystyka. Klimat śródziemnomorski staje coraz bardziej gorący i zmienny. Turyści mogą wkrótce rezygnować z kąpieli słonecznych w czasie coraz gorętszych miesięcy letnich i wybierać wakacje w chłodniejszych rejonach świata.

Wybrzeże Morza Śródziemnego jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów na świecie. Co roku ten właśnie obszar generuje prawie jedną trzecią ogólnoświatowych przychodów z turystyki. Jednak, jak wynika z raportu opracowanego na zlecenie międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF, wzrost temperatury na świecie o 2 stopnie C, powodujący coraz częstsze fale upałów, susze i pożary lasów, może stworzyć wiele problemów dla wód śródlądowych i rolnictwa. Wszystkie te czynniki pośrednio i bezpośrednio mogą zniechęcać turystów do spędzenia wakacji w krajach śródziemnomorskich.

„Jeśli temperatura na świecie będzie nadal rosnąć i podniesie się o 2 stopnie Celsjusza lub więcej, to dla krajów śródziemnomorskich będą to bardzo złe wieści” – mówi dr Tina Tin, naukowy konsultant raportu. „2 stopniowy scenariusz ocieplenia może mieć bardzo negatywne skutki dla przyszłości turystyki w tym regionie – fale upałów i pożary lasów mogą spowodować, że rodziny będą wybierały inne miejsca na spędzenie letnich wakacji”

Cały artykuł na stronach WWF

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 929

Twój komentarzWybrane wiadomości z ciekawostek